Гіркі жнива – пам’ятати страшну історію

Фільм, який об’єднав у собі історію кохання та історію ненависті. Ненависті до цілого народу, прагненням якого було лише просто жити своїм життям. 

Трагедію Голодомору тиражують максимально. В пам’ять провеличезну кількість його жертв написано безліч книжок, проводяться заходи, встановлюються меморіали. А тепер ще й знімаються фільми. Не лише документальні, а й художні. І це, можливо, одне з найбільшого і найпотрібнішого, що ми можемо зробити. Пам’ятати…

gi0499

Штучно створений голод, грабіжницька політика, безвихідь для простих людей, смерті, смерті, смерті… Але і на цьому фоні відбулося те, що не може не відбутися – кохання! Сила, що допомагає пережити все! Витримати, вірити і перемогти духом.

Історія простого і талановитого хлопця, який пізнав найбільшу радість світу – кохфння. Його мріям було надто важко здійснитися, але він мав те, що допомагало йому, те, що не можливо відібрати – внутрішню свободу. Саме про ці дві речі (кохання і свободу), а ще про надстрашний гріх – вбивство мільйонів людей, цей фільм. Любов під час Голодомору.

Не все в цій кіно-стрічці для мене було ідеальним: головна героїня надто пухка, як для голодуючої, чітко бачився її акцент, коли вона співала “Місяць на небі”(це й не дивно, адже в фільмі в основному знімалися іноземні актори, він вийшов англійсько мовою). Але головна ідея, сюжет і відкритий фінал варті уваги.

Я радію тому, що таке кіно знімають, що не забувають про надважливі сторінки нашої історії і не дають змоги її переписали, відбілити  образ тиранів. Все ж, ми не ті люди, що будуть зображати на іконі вождів, які заплямовані кров’ю…

g3a1523-kopiya

Знайте і пам’ятайте!

Режисер:  Джордж Менделюк

Головні ролі: Теренс Стемп, Макс Айронс, Саманта Баркс, Баррі Пеппер.

Жанр: драма

Тривалість: 103 хв.

Рік: 2017.

Оцінка: 8 з 10 балів!

Приємного перегляду!

e36322d6de162839cff24a308c338e6c

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь